"Nie nudzę się sobą"

W dniu 3 grudnia 2015 odbyło się ostatnie spotkanie on-line realizowane w ramach projektu "Akcja:e-motywacja". Gościem specjalnym była znana aktorka, pani ZOFIA CZERWIŃSKA. Z pochodzenia Poznanianka, aktorka teatralna i filmowa. Słynie z niebanalnego poczucia humoru i dystansu do siebie. Zofia Nowosielska z kultowego serialu ,,Czterdziestolatek”, Pani Balcerkowa ze słynnej serii ,,Alternatywy 4”. Zagrała Irenkę w ,,Misiu”, uczestniczkę wyprawy w ,,Rejsie” i gosposię Karpielów w ,,Poszukiwany-Poszukiwana”.

Wzięła udział w ponad 300 produkcjach filmowych i teatralnych. Jest miłośniczka zwierząt. Zwolenniczka nowych technologii aktywnie korzystająca z komputera i Internetu.

GALERIA>>>

Spotkania w Bibliotece prowadziła dr Maria Jedlińska – koordynator "Szkoły @ktywnego Seniora" działającej przy Bibliotece na Rajskiej

----------------------

„Webinaria (nie tylko) dla seniorów” są realizowane w ramach projektu „Akcja: e-motywacja… spotkajmy się w internecie” przez Fundację Orange oraz FRSI we współpracy z bibliotekami publicznymi w Polsce. W Krakowie prowadzi go Wojewódzka Biblioteka Publiczna w ramach programu "Szkoła @ktywnego Seniora-S@S".

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyło się pięć interaktywnych spotkań, podczas których wspólnie oglądano transmisje przeprowadzonych on-line wywiadów, seminariów oraz rozmów. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań gościom transmisji, a także wymiany pomysłów przy pomocy czatu z uczestnikami z innych bibliotek.

Spotkania on-line miały charakter inspirującej rozmowy z elementami warsztatowymi. Gościem specjalnym każdego z nich był Tomasz Kozłowski – psycholog, szkoleniowiec i entuzjasta aktywnego stylu życia. Ponadto w zależności od tematyki każdej rozmowy w studiu pojawiły się kolejno:

Emilia Krakowska – aktorka filmowa i teatralna, z którą rozmawiano o współpracy, zaletach pracy w grupie i tym, co może z niej wyniknąć;

Krystyna Kofta – pisarka, malarka, felietonistka, która opowiadała o tym, że sukces jest wynikiem motywacji i codziennej pracy;

Helena Norowicz – aktorka i modelka. Tematem przewodnim rozmowy były „radości codzienności” – to, ile szczęścia daje docenienie rzeczy małych, drobnych, ale wcale nie mniej ważnych…

Ewa Nowicka–Rusek - profesor antropologii, badaczka, ale też laureatka konkursu „Człowiek bez barier”. Rozmowa z nią dotyczyła własnych lęków i obaw oraz konfrontowała z nimi marzenia i plany na przyszłość.

Zofia Czerwińska - aktorka teatralna i filmowa, słynąca z niebanalnego poczucia humoru i dystansu do siebie. W rozmowie z nią poruszone zostały kwestie optymizmu, sympatii, ale także samotności i sposobów radzenia sobie z nią.

Spotkania z cyklu „E-motywacji…” z pewnością zachęciły uczestników do aktywnego spędzania czasu wolnego, realizowania w ciekawy sposób swych pasji, walki z przeciwnościami, a także do nawiązywania nowych znajomości.

Zainteresowanych obejrzeniem webinariów zapraszamy tutaj:

Webinarium z Emilią Krakowską>>>

Webinarium z Krystyną Koftą>>>

Webinarium z Heleną Norowicz>>>

Webinarium z prof. Ewą Nowicką Rusek>>>