Zapraszamy na szkolenie komputerowe online:  Zdjęcia - edycja i tworzenie albumów (dwa spotkania po półtorej godziny).

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia związane z podstawową obróbką zdjęć (m.in. obracanie, przycinanie, filtry) oraz przechowywaniem i udostępnianiem plików znajdujących się w chmurze aplikacji Zdjęcia Google. Umożliwi to swobodne tworzenie albumów ze zdjęciami i zarządzanie własnym cyfrowym archiwum fotografii na wielu urządzeniach elektronicznych jednocześnie.

Na zajęciach zostanie przedstawiony również program Canva, który pozwala na prezentowanie treści w ciekawy i wyróżniający się sposób.
Kurs obejmuje praktyczną konfigurację i obsługę narzędzi oraz aplikacji:

  • Zdjęcia Google – z wykorzystaniem wbudowanych nakładek do edycji zdjęć, przycinania i kadrowania ich, dodawania tekstu, pobierania i wydruku, przesyłania ich dalej, magazynowania z użyciem aplikacji Google One – przestrzeń w chmurze.
  • Canva – z wykorzystaniem możliwości tworzenia prostych i zaawansowanych albumów, dodawania i modyfikowania wyglądu graficznego, tworzenie prezentacji multimedialnych, przygotowania i publikacji materiałów w internecie (np. w portalach społecznościowych), tworzenia prostych animacji i memów.

Termin: 14, 21 października 2021 r. (czwartki), godzina: 16.00-17.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Prowadzący: Artur Kawa (wolontariusz WBP w Krakowie); menedżer kultury, absolwent Zarządzania Kultura i Mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. Związany z Legimi SA, gdzie pełni funkcję opiekuna wydawców i bibliotek. Jest Latarnikiem Polski Cyfrowej. Laureat nagród Impactor PR 2011, Złoty Spinacz 2012 za najlepszą kampanię społeczną, zdobywca grand prix w plebiscycie portalu kampaniespoleczne.pl, nominowany do PIKowego Lauru oraz Papierowego Ekranu za upowszechnianie czytelnictwa. Organizator i realizator kampanii „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”. Autor raportów Kultura w czasie zarazy w Województwie Podkarpackim oraz Rynek książki w czasie pandemii.

Uwaga! Uczestnicy w trakcie zajęć będą proszeni o wypełnienie dodatkowych formularzy związanych z projektem Latarnicy w akcji: Małopolska i Pomorze. 

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.