Tematem zajęć będą zagadnienia związane z systemem połączonych ze sobą narzędzi Google. Omówione zostaną takie narzędzia, jak Zdjęcia, Dysk, Wiadomości i Kontakty Google oraz sposoby ich synchronizacji. Wiedza ta ułatwi na przykład lepszą organizację własnych plików czy współtworzenie i łatwe udostępnianie albumów fotograficznych.

W ramach szkolenia odbędą się 2 spotkania zdalne po półtorej godziny każde. Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu.
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa).
  3. Konto Google / Gmail do którego potrafią się zalogować.
  4. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  5. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w okresie pandemii).

Termin: 30 września, 7 października 2021 r. (czwartek), godz. 16.00-17.30

Prowadzący: Artur Kawa (wolontariusz WBP w Krakowie); menedżer kultury, absolwent Zarządzania Kultura i Mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. Związany z Legimi SA, gdzie pełni funkcję opiekuna wydawców i bibliotek. Jest Latarnikiem Polski Cyfrowej. Laureat nagród Impactor PR 2011, Złoty Spinacz 2012 za najlepszą kampanię społeczną, zdobywca grand prix w plebiscycie portalu kampaniespoleczne.pl, nominowany do PIKowego Lauru oraz Papierowego Ekranu za upowszechnianie czytelnictwa. Organizator i realizator kampanii „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”. Autor raportów Kultura w czasie zarazy w Województwie Podkarpackim oraz Rynek książki w czasie pandemii.

Uwaga! Uczestnicy w trakcie zajęć będą proszeni o wypełnienie dodatkowych formularzy związanych z projektem Latarnicy w akcji: Małopolska i Pomorze. 

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.