Dulce vida", „Bel Paese”, „Good morning Seniors", to tytuły krótkich kursów z języka hiszpańskiego, włoskiego i angielskiego organizowanych w lipcu i sierpniu 2013 w WBP w Krakowie. Zajęcia były prowadzone przez native speakera Diego Casado (wolontariusz EVS), Weronikę Korzeniecką (studentka filologii włoskiej, praktykantka WBP w Krakowie), Amadeusza Chamielca ( filolog).

Kontynuowany był również kurs internetowy "Angielski123" ( Halina Sarapata, WBP w Krakowie)

  • Angielski123 – kurs komputerowy przeznaczony był dla osób, które zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Zawarte w kursie angielski123.pl multimedia kreują sytuacje komunikacyjne i uatrakcyjniają proces uczenia się, wprowadzając do niego elementy rozrywki.
  • Dulce vida – spotkania z językiem hiszpańskim dla seniorów. Diego – wolontariusz z Hiszpanii uczył języka i promował kulturę swojego ojczystego kraju.
  • Bel Paese – spotkania z językiem włoskim dla seniorów. Szkolenie jest kontynuowane we wrześniu obejmuje przede wszystkim aspekty komunikacyjne – kursanci uczą się m.in. jak zamówić danie w restauracji, zapytać o drogę. Zajęcia łączą naukę języka z rozmowami na temat kultury i tradycji Włoch.

W wakacyjnych spotkaniach wzięło udział 25 osób

GALERIA1>>>

GALERIA>>>