Otwarte spotkanie edukacyjno-informacyjne pt.: Higiena jamy ustnej dorosłych (z cyklu S@S… na zdrowie!ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej higieny jamy ustnej oraz rozwianie wątpliwości z dziedziny stomatologii. Przeprowadzone zostanie przez studentów kierunku lekarsko-dentystycznego z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w ramach akcji profilaktycznej „Uśmiechnij się” stworzonej przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oddział Kraków.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, s. 247 (II piętro)

Termin: 17 lutego 2023 (piątek)

 

Godzina: 10.00-11.30

Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący: Magdalena Lenarska, Adrian Dawiec, Bartek Obtułowicz (wolontariusze)

Adrian Dawiec, student kierunku lekarsko-dentystycznego UJCM. Był wolontariuszem na wigiliach dla samotnych, a jako członek PTSS przeprowadzał akcje związane ze zdrowiem jamy ustnej w przedszkolach oraz galeriach handlowych. Uwielbia wędrówki po górach oraz podróże.

Magdalena Lenarska,  studentka kierunku lekarsko-dentystycznego UJCM, jako członek PTSS chętnie dzieli się swoją wiedzą podczas licznych akcji profilaktycznych w centrach handlowych. W wolnym czasie tańczy i uwielbia podróżować.

Bartek Obtułowicz, student kierunku lekarsko-dentystycznego UJJCM. Jako aktywny członek PTSS przeprowadzał akcje związane ze zdrowiem jamy ustnej w przedszkolach oraz centrach handlowych. Lubi dzielić się wiedzą, poznawać nowych ludzi oraz aktywnie spędzać czas, szczególnie jeżdżąc na rowerze.

Program spotkania:

  1. Codzienna higiena jamy ustnej – pasty oraz płukanki do zębów, fluor.
  2. Mity stomatologiczne (pasty wybielające, ziołowe).
  3. Jak dobrać odpowiednią nić do zębów – Instrukcja nitkowania.
  4. Halitoza – skąd bierze się nieprzyjemny zapach z ust i jak się go pozbyć.
  5. Konsekwencje utraty uzębienia.
  6. Higiena i użytkowanie protez całkowitych i częściowych.
  7. Adaptacja do protez, ćwiczenia.
  8. Dyskusja.

Uwaga:

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. W trakcie spotkania mogą być wykonywane zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wykładzie oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.