28 października 2015 roku - w ramach cyklu "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdrowie!" - odbył się wykład pani KRYSTYNY MĘCIK pt. „Holistyczna koncepcja życia i zdrowia w kontekście aktywności osób starszych”

Holizm (gr. holos – całość) to pogląd, według którego wszystkie zjawiska tworzą pewne układy całości, a poszczególne części tej całości wzajemnie na siebie wpływają. Koncepcja holistyczna nie jest nowa - tylko na nowo odkrywana. Obecnie w świecie betonu, elektroniki i „sztucznego” słońca ludzie często izolują się od wszystkiego co naturalne.

W trakcie wykładu zostały przedstawione efekty integracji medycyny akademickiej z medycyną komplementarną i najnowszymi osiągnięciami biofizyki. Takie podejście zapewnia pacjentom opiekę w pełni holistyczną dającą często niezwykłe efekty.

 

Krystyna Męcik – Prezes Uniwersytetu III Wieku w Łazach, absolwentka pedagogiki WSP w Częstochowie oraz Instytutu Medycyny Holistycznej Vega Medica, instruktor pracy dźwiękiem metodą Petera Hessa, pomysłodawczyni Sportowych Olimpiad Seniorów, członek Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Władysławie Kosiniak-Kamyszu (MPiPS)

 

GALERIA>>>