Zapraszamy do udziału w spotkaniu online: Co kraj to obyczaj – poradnik wakacyjny.

W ostatnich latach podróże stały się bardziej dostępne. Świat stoi otworem, kraje zapraszają do siebie turystów i zachęcają do zwiedzania ich pięknych miast, poznawania kultury: smakowania potraw, podziwiania architektury i krajobrazów. Z podróżami łączy się również poznawanie nowych ludzi, osób które niejednokrotnie pochodzą z odmiennej kultury, bardziej lub mniej zrozumiałej dla nas. Jak więc uniknąć nieporozumień, gdy poza barierą językową pojawiają się dziwne zwyczaje, wymogi co do ubioru, czy potrawy, o których nigdy nie słyszeliśmy?

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Termin:  28 czerwca 2021 r. (poniedziałek)
Godzina: 15.30–17.00
Zapisy:
Formularz zgłoszeniowy

 

Prowadząca: Wiktoria Krogulska (praktykantka WBP w Krakowie). Studentka studiów magisterskich Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku relacje międzykulturowe. Ukończyła Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu, na którym zgłębiała wiedzę na temat państw dalekiego wschodu, szczególnie obu Korei, Chin i Japonii. Jej największą pasją jest muzyka, kulinaria, książki oraz kinematografia z różnych stron świata.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.