Zapraszamy do udziału w spotkaniach literackich online prowadzonych przez Borysa Tynkę, honorowego Ambasadora Odessy w Polsce, certyfikowanego przewodnika po Odessie, autora książek o tym pięknym mieście. Borys Tynka jest zakochany w miejscu, które jeszcze kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, a obecnie przyciąga turystów swoją historią, mitami, legendami, anegdotami, pieśniami, swoją specyfiką i kolorytem.

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

 

Terminy (środy):
14, 21 kwietnia 2021 r.; godz.: 13.00–14.30
Zapisy:
 Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący: Borys Tynka — miłośnik Ukrainy, pilot wycieczek, certyfikowany przewodnik po Odessie i jedyny Polak, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Należy do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich. W 2020 r. został wybrany przez Urząd Miasta w Odessie honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce. Jego książki zostały wydane przez polskie oraz ukraińskie wydawnictwa. Na Ukrainie książki zostały przetłumaczone również na język ukraiński.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  2. kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki; (mogą być wbudowane w laptopa),
  3. umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom,
  4. ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.