RELACJA I ZDJĘCIA>>>

Wyjątkowa okazja!

Sekcja Krajoznawcza S@S zaprasza do udziału w wycieczce edukacyjnej do Centrum Edukacji Lotniczej Portu Lotniczego w Balicach.

CEL Kraków Airport to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Znajduje się w dawnym terminalu krajowym. Zobaczyć tu można wyposażenie multimedialne uwzględniające najnowsze rozwiązania technologiczne, robota humanoidalnego wchodzącego w interakcje z odwiedzającymi oraz teatrzyki o tematyce lotniczej.

Zajęcia edukacyjne realizowane są w pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa). Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana jest ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczestników czeka również symulator lotu lub (do wyboru) wirtualny symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego, potocznie zwanych marszałkami. W specjalnie przygotowanym w tym celu pomieszczeniu - tzw. VR Marshaller Room, uczestnicy wycieczki będą mieli szansę stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki odpowiednim gestom skierować go na właściwe miejsce postojowe.

Program wycieczki obejmuje:
- wycieczkę w Centrum Edukacji Lotniczej
- wyjście na  taras widokowy

Prosimy o wzięcie obuwia zastępczego!

Termin: 30 stycznia (czwartek) 2020r.; godzina wejścia: 12:00
Czas trwania: 1,5-2 godzin

Miejsce i czas spotkania: przy wejściu do Terminala przylotów; godzina zbiórki: 11:30!

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Pierwszeństwo mają członkowie Sekcji Krajoznawczej S@S.

ZAPISY wyłącznie poprzez LISTA REZERWOWA >>> 

Dojazd we własnym zakresie:
• samochodem: Centrum Edukacji Lotniczej znajduje się w zachodniej części Budynku Administracyjnego, w dawnym terminalu krajowym. Wjazd na bezpłatny parking bezpośrednio z Drogi Wojewódzkiej 774 (kierunek Zabierzów),
• autobusem nr. 208, 252, 308 (linia aglomeracyjna).      ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW>>>
             jednorazowy bilet ulgowy, strefowy  -  2,30 zł.
             jednorazowy bilet normalny             -  4,60 zł.
• pociągiem (trasa: Kraków Główny - Kraków Lotnisko). Jednorazowy bilet: 9 zł.     ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW>>>

 UWAGA: Ze względu na czas ferii i atrakcyjną formę zwiedzania, zapraszamy również Seniorów z wnukami (własnymi lub przybranymi laughing)