Książki w...aptece! Niezwykłe miejsce!

Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do udziału w wycieczce edukacyjnej do Antykwariatu Abecadło, który mieści się w zabytkowej aptece Pod Aniołem Stróżem w Krakowie (ul. Kościuszki 18, obok Skweru Lajkonika Zwierzynieckiego).

Dla uczestników przygotowano wiele niespodzianek!

 

 

 

Będzie okazja poznać to wyjątkowo piękne miejsce, z historycznym i artystycznym umeblowaniem z XIX wieku, posłuchać opowieści o dawnej książce i jej przemianach, historii pisma, ilustracji oraz różnych formach książki na przestrzeni jej dziejów, zobaczyć interesujące książki (bajki dla dzieci, komiksy, czasopisma, mapy, pocztówki, fotografie, grafiki), płyty winylowe, CD, kasety magnetofonowe i video oraz druki datowane na ...XVI wiek. Przede wszystkim jednak – poznać działania Antykwariatu Abecadło polegające „na ochronie i upowszechnieniu książek - dzieł ludzkich tęsknot za szczęśliwym życiem i społeczeństwem”.

Każdy z uczestników zostanie poczęstowany ziołowymi lub tradycyjnymi herbatami (duży wybór), dostanie w prezencie wyjątkowe zakładki do książki oraz po główce, naturalnego, bez chemii czosnku odmiany "Harnaś" z własnej uprawy w Racławicach Kościuszkowskich koło Miechowa.

Termin: 14 lutego 2019 r. (czwartek), godzina 11.00 -13.00
Miejsce spotkania: przed wejściem do Apteki Pod Aniołem Stróżem (ul. Kościuszki 18, obok Skweru Lajkonika Zwierzynieckiego).
(dojazd we własnym zakresie)

OPŁATY:
Koszt udziału: 10 zł/osoba

Obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ (Lista rezerwowa)

Do zobaczenia w Antykwariacie Abecadło!


INFORMACJA: Dział Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie, tel. 12 37 52 238