5 grudnia 2019r. członkowie Sekcji Krajoznawczej S@S zorganizowali wycieczkę edukacyjną do Kościoła i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Krakowie. Wzięło w niej udział 26 osób.

Pani Aleksandra Rzońca, przewodnik, przywitała nas w kościele sw.Marcina, przedstawiając jego ciekawą i trudną historię.W kościele znajduje się obraz Henryka Siemiradzkiego „Chrystus uciszający burzę”, karmelitański krzyż oraz pamiątkowe tablice i płaskorzeźby, m.in. poświęcona Mikołajowi Reyowi (był ewangelikiem reformowanym).

Następnie, przeszliśmy do parafialnej sali katechetycznej, w której obejrzeliśmy interesującą prezentację multimedialną na temat historii i wydarzeń związanych z ewangelikami w Polsce. Otrzymaliśmy również przewodnik „Śladami Reformacji po Krakowie”, który powstał w ramach projektu „Dziedzictwo ignorowane”, realizowanego przez Parafię Ewangelicką przy wsparciu Województwa Małopolskiego pod redakcją Aleksandry Rzońcy. 

Uczestnicy spotkania wykazali się dużym zaangażowaniem, zadawali wiele pytań. Wyczerpujących odpowiedzi udzielali zarówno Pani Przewodnik, jak i jej mąż, teolog, Pan Krzysztof Rzońca. Jesteście Państwo wspaniałymi Promotorami tego miejsca!

Pan Maciej Godfrejów, członek Sekcji Krajoznawczej S@S, to pomysłodawca i główny organizator wycieczki. Bardzo dziękujemy!   
 

Zapraszamy do zapoznania się z opisem i fotorealacją z tego edukacyjnego spotkania:

RELACJA (W.Jabłońska)>>>

GALERIA ZDJĘĆ>>>