25 kwietnia 2019 Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zorganizowała zwiedzanie rozgłośni Radia Kraków. Jest to jedna z siedemnastu samodzielnych rozgłośni Polskiego Radia, nadająca całodobowy program regionalny na teren województwa małopolskiego.
Pierwsza transmisja hejnału z wieży Mariackiej odbyła się 16 kwietnia 1927. 16 marca 1930 Radio Kraków transmitowało pierwszą mszę z Katedry na Wawelu.
Rozgłośnia w Krakowie zasłynęła również z transmisji z boiska piłkarskiego (mecz pomiędzy drużynami Cracovii i Wisły, rozegrany 22 września 1929).

W 1993 rozgłośnia przekształcona została w jednoosobową spółkę skarbu państwa o nazwie Radio Kraków SA, uzyskując samodzielność finansową i programową.
W siedzibie rozgłośni – oprócz studiów emisyjnych i newsroomu, znajdują się nowoczesne studia nagraniowe. Nagrywane są zarówno utwory kameralne jak i wielkie formy muzyczne – od klasyki do rocka, muzyki filmowej i teatralnej.

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był Pan Zbyszek Drużkowski. Po siedzibie Radia oprowadzał i opowiadał o ciekawych wydarzeniach związanych z produkcją materiałów radiowych - redaktor Robert Konatowicz.

Dziękujemy za tę wyjątkową wycieczkę!

GALERIA ZDJĘĆ>>>