16 stycznia 2018 roku, wzorem lat ubiegłych, spotkaliśmy się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie na Wieczorze Kolęd i Pastorałek.
Zespół poetycko-muzyczny S@S oraz Wolontariusze EVS z Hiszpanii, Niemiec, Francji i Włoch, prowadzący w WBP w Krakowie ramach programu Erasmus+ szkolenia językowe dla seniorów, wspólnie przygotowali oryginalny Bożonarodzeniowy repertuar. Świąteczne utwory rozbrzmiewały w pięciu narodowych językach.


Pełna sala! Dla niektórych, to pierwsze spotkanie po latach. Dużo uśmiechu i radości.
Spotkanie było okazją do wyróżnienia osób czynnie angażujących się w działania S@S (zarówno tych z pierwszych edycji 2007 roku, jak i tych z ostatnich lat).
Obecnością zaszczycili nas prof.dr hab.Halina Bursztyńska, dr Artur Paszko i dr hab. Jerzy Jedliński

Dyplomy i okazjonalne kubki wraz z publikacjami otrzymało prawie 45 osób! W ten symboliczny sposób podsumowano miniony okres realizacji Programu, rozpoczynając tym samym kolejny.  Zapraszamy do zapoznania się z opisem  SENIORZY Z RAJSKIEJ – historia działań „Szkoły @ktywnego Seniora” w skrócie>>>

Atmosferę świątecznego spotkania oddaje opis wydarzenia przygotowany przez Panią Halinę Bednarską (S@S):

"To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha...."
I właśnie tego wieczoru, po raz kolejny spotkaliśmy się w prawdziwie wspaniałym i dostojnym gronie na "Pastorałkach" w naszej Bibliotece na Rajskiej w Krakowie.
Wspólne śpiewanie zawsze pięknych polskich kolęd wraz z zespołem „Szkoły @ktywnego Seniora”, śpiewanie kolęd w językach naszych nauczycieli-wolontariuszy z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch, a potem część oficjalna, ale w jakże serdecznej atmosferze - wręczenie dyplomów i upominków dla aktywnych i wytrwałych w działaniach Seniorów z okazji 10-tej rocznicy S@S. Dyplomy wręczali:  Prezes Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Krakowie - Pan Jerzy Jedliński i Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Pan Jerzy Woźniakiewicz.
 Serdeczne podziękowania za okazane Seniorom serce otrzymała integrująca działania „Szkoły @ktywnego Seniora” - Pani Lidia Maria Jedlińska.
Oczywiście, na osłodę była kawka/herbatka i ciasteczka :)”

Podziękowania za dotychczasową pracę przy tworzeniu naszej (nie)małej Wspólnoty należą się zarówno Seniorom, jak i  Pracownikom Biblioteki oraz Członkom TPNK, wspierającym organizacyjnie i merytorycznie realizowane projekty.
Wierzymy, że w następnych latach uda się równie skutecznie realizować wspólne pomysły i  marzenia. Jest to wyzwanie na kolejne 10 lat!

 

GALERIA ZDJĘĆ>>>


Wystąpili:
Zespół S@S: Halina Bednarska, Urszula Grabka, Elżbieta Hytroś, Marta Naprawska, Małgorzata Paluch (gitara)
Wolontariusze EVS: Ana Isabel Martinez Garzón (Hiszpania), Sofia Westholt (Niemcy), Florian Mathe (Francja), Francesco Benedetto (Włochy)