Koordynatorka programu "Szkoła @ktywnego Seniora" została zaproszona wzięcia udziału w Warsztatach Grundviga zatytułowanych "VLEH - Virtual Library for promoting the European Heritage", które odbyły sie w dniach 3-9 kwietnia 2011 roku w Craiovej w Rumunii.

Grupa 10 osób z Belgii, Bułgarii, Francji, Łotwy, Polski, Szwecji i Włoch poznawała nowe metody promocji dziedzictwa kulturowego wykorzystując w tym celu nowe technologie.

Każdy z uczestnikow przedstawił swój region. Wszyscy pracowali nad tematycznymi prezentacjami promującymi Craiovą, ale widzianą "oczyma cudzoziemców".

Uczestnicy Warsztatów mieli możliwośc zaprezentowniai swoich regionalnych potraw i tańców. Wzięli również udział w spotkaniu w Ratuszu z władzami Miasta oraz przedstawicielami świata mediów, kultury i biznesu prezentując swój punkt widzenia na temat promocji bogatego dziedzictwa Craiovej.

Gościnnośc Gospodarzy przyczyniła się do stworzenia rodzinnej atmosfery w tej międzynarodowej grupie. Skutkuje ona nawiązaniem nowych przyjaźni i "kontaktów projektowych".

GALERIA >>>

ARTYKUŁ>>>