11 lutego 2013 roku kolejna grupa osób starszych rozpoczęła - w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w ramach "Szkoły @ktywnego Seniora" - komputerowy kurs języka angielskiego on-line, poziom podstawowy.

Kurs "Angielski123" jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć w języku angielskim. Zawarte w kursie multimedia kreują sytuacje komunikacyjne i uatrakcyjniają proces uczenia się, wprowadzając do niego elementy rozrywki.

Poziom podstawowy ma 22 lekcje, które składają się z licznych, różnorodnych form ćwiczeń multimedialnych np. dialogów, filmów, fotolekcji czy piosenek. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Biblioteka na Rajskiej otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

GALERIA>>>