W dniach 23-25.04.2014r w Bibliotece na Rajskiej w Krakowie odbyły się XIII Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ideą nadrzędną Dni Książki jest rozwój czytelnictwa w regionie.

Beneficjentami nietypowych warsztatów byli bibliotekarze Województwa Małopolskiego, dla których seniorzy Sekcji Plastycznej S@S poprowadzili warsztaty. Ich celem była prezentacja różnych technik wyplatania róż z makulatury. Poznanie sposobów tworzenia ozdób z makulatury to doskonała możliwość na późniejsze zorganizowanie zajęć dla dzieci, mam z dziećmi lub dorosłych.

Zajęcia zostały poprzedzone krótką prelekcją dr Marii Jedlińskiej, koordynatora S@S, na temat wolontariatu międzypokoleniowego w kontekście realizowanych międzynarodowych projektów - jako szansy na ożywienie działań biblioteki publicznej. Przybliżono bibliotekarzom ideę utworzenia takich platform internetowych jak LABIB czy EPALE.

W spotkaniu wzięło udział ponad 20 osób.

Dziękujemy Paniom z Sekcji Plastycznej za przygotowanie spotkania i dzielenie się swoimi pomysłami (nie tylko z rówieśnikami)

 

GALERIA ZDJEĆ>>>