Bezpieczeństwo w sieci. Rozsądku i wiedzy nic nie zastąpi

W wirtualnym świecie przestępców i zagrożeń nie brakuje. Ty jednak nie jesteś bezbronny. Uzbrojony w wiedzę i rozsądek możesz chronić siebie, swój internetowy dobytek i prywatność. Nie czekaj, aż będzie za późno. Dzięki bezpłatnemu poradnikowi CafeSenior dowiesz się już teraz, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Cyberprzestępcy atakują

W każdej sekundzie na świecie dokonuje się 18 udanych cyberataków. Internauci muszą zmagać się z niechcianymi wiadomościami, złośliwymi aplikacjami oraz kradzieżami tożsamości, pieniędzy lub danych. Bardzo często nie są jednak nawet świadomi zagrożenia. A statystyki są takie, że znaczna większość internautów pada ofiarą cyberprzestępców.

Kto jednak myśli, że problemem są tylko brutalne ataki, jest w błędzie. Nieustannie udostępniamy swoje dane innym ludziom. Podpisujemy regulaminy, dajemy się śledzić odwiedzanym stronom, bezwiednie publikujemy prywatne informacje.

Jeśli więc się nie zabezpieczymy, przypadkowi ludzie mogą w każdej chwili dowiedzieć się o nas wszystkiego. Gdzie mieszkamy, jak spędzamy wakacje czy jaką mamy rodzinę. I wykorzystać tak, jak chcą.

Potrzeba edukacji osób starszych

W Polsce po Internecie surfują 3 miliony osób powyżej 50 roku życia. I to one są jedną z najbardziej narażonych na cyberataki grup.

- O ile dostępna jest dla seniorów oferta związana z podstawami korzystania z sieci, obsługi poczty elektronicznej i komunikatorów, to źródeł wiedzy na wyższym poziomie zaawansowania brakuje. A seniorzy też już coraz częściej korzystają z kont bankowych online czy udostępniają wrażliwe dane - zwraca uwagę Renata Borkowska-Kubiak z redakcji CafeSenior.

Dlatego redakcja portalu przygotowała poradnik "Bezpieczny Internet". To prawdziwe kompendium wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z komputera, pełne przykładów i gotowych rozwiązań.

Bezpieczny Internet krok po kroku

Poradnik „Bezpieczny Internet” napisany został z myślą o seniorach oraz wszystkich tych, którzy potrzebują prostego wytłumaczenia, krok po kroku, na co uważać w sieci i jak się zabezpieczyć. Omówione kwestie dotyczą zarówno samego surfowania po Internecie, jak i wykorzystywanego oprogramowania.

Dowiedzieć się więc można na przykład, jak ustawić bardzo bezpieczne i łatwe do zapamiętania hasło do skrzynki mailowej, a także jaki antywirus i dodatki do przeglądarki warto zainstalować. Wyjaśnione są zagrożenia w regulaminach oraz legalność ściągania i udostępniania plików. Nie brakuje też wskazówek dotyczących obsługi konta bankowego i zakupów online.

Najważniejsze: rozsądek i wiedza

Liczący ponad 80 stron ebook "Bezpieczny Internet" dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich subskrybentów CafeSenior pod adresem: www.cafesenior.pl/ebook

Całość - podzielona na 12 rozdziałów - daje ona gruntowną wiedzę, która może oszczędzić wielu przykrości.

autor: CafeSenior