W czerwcu br. zakończył się projekt EVS – Children and Youth Multicultural Education „Meet me in the library” realizowany w ramach porozumienia partnerskiego WBP w Krakowie ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM.

Od października 2013 roku w Bibliotece gościła czwórka wolontariuszy: Marie Kraja z Niemiec, Cristina Villena z Hiszpanii, Mattia Cattaneo i Guido Castegnaro z Włoch, którzy promowali kulturę swoich krajów przez organizowanie wielu ciekawych spotkań, na których uczyli swoich ojczystych języków.

W ramach projektu nasi czytelnicy mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konwersacjach zróżnicowanych zarówno wiekowo, jak i pod względem stopnia znajomości języka. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, a uczestniczące w nich osoby bardzo chwaliły prowadzących je wolontariuszy.

Nasi goście pomagali również Seniorom w nauce swoich języków narodowych i języka angielskiego korzystając z kursu e-learningowego firmy Funmedia - Angielski123.

Swoje wrażenia z wolontariatu Marie, Guido, Cristina i Mattia opisywali na blogu: Rajska blog. Marie Kraja jest także współautorką krótkiego filmu dokumentalnego „Pierogi mit Spätzle”, którego pokaz odbył się w WBP w Krakowie.

Ogromnie dziękujemy Marie, Christinie, Matti i Guido za zaangażowanie w prowadzenie zajęć dla czytelników WBP w Krakowie, energię oraz optymizm.

Danke Marie! Gracias Cristina! Grazie Mattia! Grazie Guido!

opr.A.Będkowska (WBP w Krakowie)