Giełda jest dla każdego. Aby inwestować na parkiecie nie trzeba być fachowcem. Każdy może się nauczyć inwestować, wystarczy tylko chcieć. Grunt to dobrze się przygotować na wszelkie ewentualności, bo giełda to nie są szybkie i łatwe pieniądze. Najlepsza okazja do pogłębienia wiedzy na temat giełdy nadarzy się już niebawem.

3 listopada 2014 (poniedziałek) w Krakowie odbędzie się bezpłatne szkolenie dla seniorów z inwestowania na giełdzie organizowane w ramach programu Akcjonariat Obywatelski realizowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa i partnerów programu.

Spotkanie „Inwestuj świadomie” poprowadzą eksperci giełdowi Centralnego Domu Maklerskiego Pekao, którzy w ciekawy i prosty sposób wyjaśnią trudne i skomplikowane treści. Podczas szkolenia uczestnicy poznają organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych, podstawy analizy fundamentalnej i technicznej oraz najważniejsze strategie inwestycyjne. Otrzymują również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie, oraz jak korzystać ze swoich praw, jako akcjonariusz spółki giełdowej. Poznają podstawy psychologii inwestowania.

Każdy uczestnik otrzymuje przydatne materiały edukacyjne oraz bierze udział w konkursach z nagrodami. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Warsztaty są otwarte dla wszystkich seniorów.

Szkolenie odbędzie w Krakowie, 3.11.2014, godz. 13.00 – 15.30, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1, sala 247, II piętro.

Zapisy na szkolenie na stronie Akcjonariatu Obywatelskiego, telefoniczne (71)-332 95 67 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizatorem spotkania w Krakowie jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
oraz CDM Pekao.

„Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” to program skierowany do osób zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie oraz do spółek w zakresie prowadzenia relacji z inwestorami indywidualnymi. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Skarbu Państwa we współpracy z instytucjami rynku kapitałowego, domami maklerskimi i spółkami.

Partnerzy merytoryczni: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Komisja Nadzoru Finansowego, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Izba Domów Maklerskich

Partnerzy strategiczni: Energa, KGHM, PKN ORLEN, Tauron PE

Partnerzy: JSW, LW Bogdanka, PGNiG, PKP CARGO

Partnerzy – domy maklerskie: Biuro Maklerskie Alior Bank, Dom Maklerski Banku BPS, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Dom Maklerski BZ WBK, Dom Maklerski Citi Handlowy, Dom Maklerski mBanku, Centralny Dom Maklerski Pekao , Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, X-Trade Brokers Dom Maklerski

Partner wspierający: Instytut Rynku Kapitałowego WSE Research

Partner medialny: GPW Media

Patronat medialny: Gazeta Giełdy Parkiet, TVP 1.

Więcej informacji na www.AkcjonariatObywatelski.pl