Podziękowanie z Fundacji Bez Przeszkód dla naszych Wolontariuszy za udział w projekcie "Seniorzy bez przeszkód":

Uczestniczki programu "Szkoła @ktywnego Seniora", działającej przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (której koordynatorem jest Pani dr Lidia Maria Jedlińska) włączyły się do projektu „Seniorzy bez przeszkód” realizowanego przez Fundację Bez Przeszkód w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 -2020.

8 listopada Seniorzy wzięli udział w warsztatach „Pokaż świat Twoimi oczami”. Podczas warsztatów Jacek Piotrowski i Kamila Przygoda opowiadali o funkcjonowaniu osób niewidomych. Przyszli wolontariusze mogli wczuć się w sytuację osób niewidomych podczas wykonywania niektórych czynności tj. przyszywanie guzika, odgadywanie przypraw lub przyrządów kuchennych bez użycia wzorku. Podczas zajęć z instruktorem orientacji przestrzennej, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się w jaki sposób bezpiecznie prowadzić osobę niewidomą, a później mieli okazję przećwiczyć to w praktyce.

15 listopada 2014 r., odbył się spacer edukacyjno – integracyjny, podczas którego Seniorzy widzący mogli wczuć się w rolę przewodników osób niewidomych. Wspólnie z osobami niewidomymi zwiedzali makiety na Rynku Krakowskim oraz Muzeum Podziemia Rynku. W grudniu spotykamy się wspólnie na Kazimierzu.

Dziękujemy Osobom biorącym udział w szkoleniu za miłą atmosferę, ciekawe spostrzeżenia i chęć poznawania nowych rzeczy.

Z pozdrowieniami

Renata Żyła (Koordynator projektu „Seniorzy Bez Przeszkód”)

-------------------------------

GALERIA>>>