Tradycją świątecznych spotkań w Bibliotece na Rajskiej są coroczne koncerty kolęd i pastorałek przygotowywane przez Zespół Poetycko – Muzyczny S@S. 21 stycznia 2015 odbyło się kolejne, w którym udział wzięło ponad 100 osób. Sala pękała w szwach!

Przybyłych przywitał Dyrektor WBP w Krakowie – p.Jerzy Woźniakiewicz

Spotkanie prowadziła Koordynatorka „Szkoły @ktywnego Seniora” – p. Maria Jedlińska

Zespół S@S – w składzie: Małgorzata Paluch (kierownictwo artystyczne), Urszula Grabka, Marta Naprawska, Halina Windak, Ewa Zawada i Bogdan Ziółkowski (gościnnie) - zaprezentował oryginalny, bardzo nastrojowy spektakl muzyczny przeplatany poezją Ernesta Brylla, Leopolda Staffa i Karola Wojtyły.

W spotkaniu udział wzięli:

- st.sierż. Janusz Nowobilski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który obdarował uczestników spotkania wymagananymi obecnie na drogach elementami odblaskowymi i zapowiedział wykład na temat bezpieczeństwa seniorów

- przedstawicielka „Głosu Seniora”. Na spotkanie przyniosła ankiety dla wszystkich chętnych chcących otrzymać Kartę Seniora

Nie obyło się bez międzynarodowych akcentów. Wolontariuszki EVS Miriam Flöricke z Norymbergii i Ana z Austrii wspólnie uczestnikami spotkania zaśpiewały kilka niemieckojęzycznych kolęd.

Podziękowania i Dyplomy otrzymały Osoby szczególnie angażujące się w działania „Szkoły @ktywnego Seniora” oraz jej Członkowie.

Atmosfera była wyjątkowa! Trudno było się rozstać.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania

oraz tak licznie przybyłej Publiczności.

 

Do następnego Roku! 

GALERIA>>>