29 maja 2015 roku na zaproszenie ZESPOŁU S@S wystąpiła w Bibliotece na Rajskiej w Krakowie grupa seniorów (w tym niewidomych) z Zespołu teatralnego "Lajkonik" z Krakowa. Zespół działa od 11 lat w ramach Klubu Integracyjnego Niewidomego Seniora.

Przedstawienie zostało pokazane z okazji rozpoczynającego się już po raz szesnasty święcie osób niepełnosprawnych – Tygodniu Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne wydarzenie nosi tytuł „Kocham Kraków z Wzajemnością”. Podczas siedmiodniowych spotkań uczestnicy prezentują swoje osiągnięcia sportowe i artystyczne – wokalne, taneczne, teatralne, które są nie mniejsze niż ich pełnosprawnych rówieśników.

Zespół Lajkonik wystawił sztukę "Bo ja kocham mój Kraków". Jest to barwne, dowcipne widowisko przedstawiające obrazki z życia mieszkańców Krakowa i podkrakowskich wsi w okresie międzywojennym.

Gości przywitała pani Małgorzata Paluch (Zespół S@S), inicjatorka tego wydarzenia i spotkań realizowanych w ramach cyklu "Zespół S@S zaprasza..."

Spektakl zrobił wrażenie na widowni, która domagała się bisów!

Dziękujemy Członkom Zespołu "Lajkonik" za to spotkanie. Podziwialiśmy Wasze zaangażowanie w pracę oraz pełne radości i pogody podejście do spraw codziennych!

Życzymy Państwu samych DOBRYCH DNI :)

 

GALERIA>>>

">