Guten Tag! Bonjour! Buenos días!

WBP w Krakowie w porozumieniu ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży realizuje projekt „Meet me in the library” w ramach programu „Erasmus+ Młodzież”. Mamy przyjemność (już po raz czwarty) gościć wolontariuszy z państw UE.

W roku 2015/2016 do działań prowadzonych przez Dział Edukacji, Nauki i Badań włączyli się młodzi ludzie z Hiszpanii, Francji i Niemiec.

Od października 2015 prowadzą spotkania w języku hiszpańskim, francuskim, niemieckim i angielskim dla różnych grup wiekowych.

W tym roku serdecznie witamy:

Pauline Stefanski z Francji. Jej rodzinnym miastem jest Henin-Beaumont na północy kraju. Ukończyła studia prawnicze, ma doświadczenie w pracy w instytucjach społecznych. Posługuje się językiem francuskim i angielskim. Chciałaby poznać polską kulturę i nauczyć się polskiego języka.

Sophia Queckenberg z Niemiec. Jej rodzinnym miastem jest Ratingen. Posługuje się językiem niemieckim i angielskim. Prowadziła zajęcia z matematyki i angielskiego. Do jej zainteresowań należą sport, teatr, pisanie i podróże.

Nelson Vides urodził się w Wenezueli, ale w wieku 10 lat przeprowadził się do Hiszpanii i obecnie mieszka w Madrycie. Studiował matematykę. Chętnie podejmuje się pracy na rzecz osób potrzebujących. Jest zapalonym czytelnikiem, lubi podróżować. Jego pasją jest Kung Fu.

Eduardo Prieto z Hiszpanii. Obecnie mieszka w Las Rozas de Madrid. Skończył studia na kierunku administracja, brał też udział w rocznym kursie angielskiego na Uniwersytecie San Diego w Kalifornii. Został wolontariuszem, bo lubi spotykać nowych ludzi i poznawać inne kultury. Interesuje się muzyką i sportem.

Życzymy Wam wspaniałych chwil spędzonych w naszym Kraju! :)

 

Dziękujemy, że z nami jesteście!

BLOG>>>

 

---------------------------

„Erasmus+ Młodzież” to uruchomiony przez Unię Europejską program dla młodzieży. Jego celem jest stymulowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego, rozbudzanie poczucia solidarności i tolerancji wśród młodych Europejczyków i angażowanie ich w kształtowanie przyszłości Unii. Program promuje mobilność w obrębie i poza granicami UE, edukację pozaformalną, dialog międzykulturowy, możliwości zatrudnienia, a także sprzyja integracji wszystkich młodych ludzi, niezależnie od ich wykształcenia, środowiska społecznego i kulturowego. Projekt „EVS Children and Youth Multicultural Education – Meet me in the library” realizowany jest w ramach programu „Erasmus+ Młodzież, Akcja 1. Mobilność edukacyjna: Wolontariat Europejski (EVS)” w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Ze strony biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Galeria zdjęć 2012-2015>>>