Zapraszamy do udziału w spotkaniu z Borysem Tynką, honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce, certyfikowanym przewodnikiem po tym mieście, a przede wszystkim człowiekiem zakochanym w miejscu, które przyciąga swoją historią, mitami, legendami, anegdotami, pieśniami, specyfiką i kolorytem.

Borys Tynka jest autorem książki Odessa dla romantyków i Odessa 4.5.0.

Książka opowiada o życiu mieszkańców Odessy w czasie toczącej się aktualnie wojny rosyjsko-ukraińskiej (kod 4.5.0. w wojskowym żargonie oznacza: „wszystko spokojnie”.  W porównaniu z innymi ukraińskimi miastami, w Odessie było cicho i spokojnie. Nie była nigdy bombardowana tak jak Charków, Mariupol, Kijów czy Mikołajów. Było cicho i spokojnie, ale słowa te bardzo często autor książki wykorzystywał jako swoistą tarczę przed własnym strachem. Książka opowiada o człowieku, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Historia pierwszych trzech miesięcy spędzonych w Odessie po wybuchu wojny, to historia życia Autora.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, s. 245 (II piętro)
Termin: (wtorek) 18 kwietnia 2023 r.
Godzina: 10.00-12.00

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący: Borys Tynka — pasjonat Ukrainy, pilot wycieczek, certyfikowany przewodnik po Odessie i jedyny Polak, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Należy do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich. W 2020 r. został wybrany przez Urząd Miasta w Odessie na symboliczne stanowisko honorowego Ambasadora Odessy w Polsce. Jego książki zostały wydane przez polskie oraz ukraińskie wydawnictwa. Na Ukrainie książki zostały przetłumaczone również na język ukraiński.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Osoby biorące udział w zajęciach sekcji powinny posiadać:

  • Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i Artetece WBP w Krakowie ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego – I piętro).