"Książka w obiektywie Seniora. Pasja łączy ludzi" to tytuł listopadowych spotkań w S@S.

Fotografia jest obszarem, który może sprzyjać międzypokoleniowej integracji, pobudza wyobraźnię. Jest narzędziem do nauki postrzegania świata. Krzysztof Kieślowski powiedział: „Można patrzeć i nie widzieć. Patrzeć i mało dostrzegać. A chodzi nie tylko o to, co się widzi; ważne też, jak ludzi i świat się ogląda”.

Zajęcia kierowane są do amatorów, osób szukających pomysłów na rozwijanie swoich fotograficznych pasji. Tematyka trzech warsztatów będzie oscylowała wokół robienia takich zdjęć, które inni z przyjemnością będą oglądać w przyszłości (wybranie tła, kompozycja, głębia ostrości, czasy naświetlania, patrzenie z różnych poziomów, itp.). Wspólnie zastanowimy się jak z fotografii można wydobyć nie tylko informacje, ale też nastrój i emocje. Będzie sporo inspiracji i praktycznych wskazówek.

Pretekstem do działań będzie książka, zarówno tradycyjna, jak i w wersji elektronicznej. Zwrócimy uwagę na nietypowe jej ujęcia. Zajęcia odbędą się w pomieszczeniu i mini plenerze. Podczas ostatniego spotkania wybierzemy najciekawsze zdjęcia do zamieszczenia na stronie internetowej „Szkoły @ktywnego Seniora”.

Terminy: 8, 10, 15 listopada 2022 r.
Godzina: 11.00-12.30

Miejsce:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1 (II piętro, sala 247)

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzenie: dr Maria Jedlińska (doświadczony specjalista ds. integracji społecznej, edukator, trener, twórca i realizator programu S@S)

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc.
W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.