Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wykładzie pt. "Rumunia – piękna i różnorodna", prowadzonym w języku angielskim przez bibliotekarki z Rumunii. 

Rumunia słynie z niezwykłej przyrody i ciekawej architektury (np. Bukareszt, kiedyś nazywany „Paryżem Wschodu”). Panie pochodzą z Braszowa, kultowego turystycznego miasta,pełnego zabytków i tętniącego życiem.To jedno z najpiękniejszych miast Siedmiogrodu, położonego w niedalekiej odległości od Zamku Brańskiego, siedziby ...wampira Draculi.  

Na zdjęciu potężna statua ostatniego króla Daków, Decebala.

 

W trakcie spotkania Prowadzące opowiedzą o swoim kraju, jego tradycji i kulturze. Podzielą się ciekawostkami i istotnymi informacjami dotyczącymi ich rodzinnego kraju.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny:

- znać język angielski na poziomie umożliwiającym zrozumienie wykładu,
- Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i w Artetece WBP w Krakowie,
- Wiek 50+.

Miejsce:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie,
Rajska 1, II piętro, sala 247
Termin (wtorek): 31 sierpnia 2022 r., godz.: 11.00-12.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy>>>

Prowadzące: Mariana Picu i Daniela Banaurs (bibliotekarki z Rumunii)

Mariana Picu – bibliotekarka z ponad 20-letnim stażem. Kocha książki i towarzystwo ludzi podzielających jej pasje. W pracy obecnie odpowiedzialna jest za pomoc i kontakt z czytelnikiem, promocje oferty biblioteki i rozsławianie jej.
Daniela Banaurs – bibliotekarka, filolog i korepetytorka języka francuskiego. W pracy przeprowadza audyty, inwentaryzacje oraz szkoli, w jaki sposób przekazywać i pozyskiwać informacje. Dba o to, aby biblioteka spełniała potrzeby konkretnych grup jej użytkowników, szczególnie studentów studiów podyplomowych i studentów z niepełnosprawnościami.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.