Zapraszamy do udziału w cyklu wykładów online pt: "Pomyśl o mózgu". Zajęcia organizowane są przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w ramach projektu "Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych".

Poruszana tematyka wykładów:

Zdrowy tryb życia – osiąganie celów: piątek 25 marca 2022 r.
Przyczyny i czynniki ryzyka udaru mózgu
Objawy udaru mózgu:
TIA – ostatnie ostrzeżenie przed udarem
Motywacja do zmian w kierunku profilaktyki udaru mózgu
Glukoza – paliwo czy trucizna:
Niebezpieczny sen
Sprawdź czy masz prawidłową masę ciała

Wykłady online: „Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych” | 3-2022

Wykłady odbędą się zdalnie z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Będą dotyczyły mechanizmów biologicznych leżących u podstaw udaru mózgu. Zostaną na nich także omówione czynniki ryzyka, czyli choroby lub elementy stylu życia, które wpływają na prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Ze szkolenia będzie można dowiedzieć się również, w jaki sposób można uniknąć udaru mózgu.

Na najbliższym spotkaniu (25.03.2022r., godz. 11.00-12.30) dowiedzą się Państwo, w jaki sposób wyznaczać i skutecznie osiągać cele oraz dlaczego warto to robić w kontekście profilaktyki udaru mózgu. Przedstawione zostanie również kilka praktycznych narzędzi pomocnych w osiągnięciu celu, jakim jest zdrowie i dobre samopoczucie.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

1) Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu.
2) Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki, (mogą być wbudowane w laptopa).
Terminy najbliższych zajęć:

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Osoby prowadzące:

mgr Katarzyna Luzar-Błaż (pierwszy wykład) – psycholog, trener, certyfikowany trener TUS, na co dzień psycholog w Ośrodku Twórczej Edukacji Kangur. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy trenerskiej zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów wspierających rozwój, wzmacniających kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęć relaksacyjnych, dotyczących radzenia sobie ze stresem dla dzieci i dorosłych. W ramach projektu „Pomyśl o mózgu” prowadzi cykl warsztatów psychologicznych.

dr Krzysztof Banaszkiewicz – specjalista neurolog, doktor nauk medycznych, lekarz z ponad 15-letnim stażem zawodowym. Jest zastępcą ordynatora Oddziału Neurologii, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i dydaktycznej, prowadzi badania naukowe nad nowymi terapiami w chorobach układu nerwowego.

lek. Krystian Majkowski – rezydent neurologii, lekarz z ponad 5-letnim stażem zawodowym. Jest młodszym asystentem Oddziału Neurologii z pododdziałem udarowym, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Posiada doświadczenie w pracy klinicznej oraz prowadzi badania naukowe nad nowymi terapiami w chorobach układu nerwowego.

dr Michał Błaż – lekarz Oddziału Neurologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, gdzie na co dzień zajmuje się leczeniem chorych na udar mózgu. Prowadzi także działalność naukową. Interesuje się zdrowym odżywianiem i stara się dzielić tą wiedzą z pacjentami, którzy chcieliby uniknąć zachorowania na udar mózgu w przyszłości.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.