Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online: „Uslugi Google – asystent głosowy”.
Tematyka: jak założyć konto Google i jak się do niego zalogować, wywoływanie asystenta Google i obsługiwania usług przy użyciu głosu, a także synchronizacji działań na smartfonie i komputerze.

4 spotkania zdalne po półtorej godziny każde odbędą się z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w szkoleniu powinny posiadać:   

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu.
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa).
  3. Konto Google / Gmail, do którego potrafią się zalogować.
  4. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  5. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w czasie pandemii).
  6. Wiek 50+.

Terminy (czwartki):
3, 10, 17 i 24 lutego
Godzina: 17.00-18.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący:

Artur Kawa, menedżer kultury, absolwent Zarządzania Kultura i Mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, w chwili obecnej związany z Legimi SA, gdzie pełni funkcję opiekuna wydawców i bibliotek. Jest Latarnikiem Polski Cyfrowej. Laureat nagród Impactor PR 2011, Złoty Spinacz 2012 za najlepszą kampanię społeczną, zdobywca grand prix w plebiscycie portalu kampaniespoleczne.pl, nominowany do PIKowego Lauru oraz Papierowego Ekranu za upowszechnianie czytelnictwa. Organizator i realizator kampanii „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”. Autor raportów Kultura w czasie zarazy w Województwie Podkarpackim oraz Rynek książki w czasie pandemii.

Uwaga! Zajęcia prowadzonesą w ramach projektu Latarnicy w akcji: Małopolska i Pomorze. Uczestnicy w trakcie zajęć będą proszeni o wypełnienie dodatkowych formularzy związanych z projektem.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.