zaprasza do udziału w cyklu wykładów online pt: Pomyśl o mózgu. Zajęcia organizowane są przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w ramach projektu Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych. W trakcie spotkań uczestnicy będę mogli zapoznać się z poniższymi tematami:

  • Przyczyny i czynniki ryzyka udaru mózgu: poniedziałek 6 września 2021 r., godz.10.00-11.30
  • Objawy udaru mózgu: poniedziałek 20 września i piątek 24 września 2021 r.
  • Niebezpieczny sen
  • TIA – ostatnie ostrzeżenie przed udaru
  • Motywacja do zmian w kierunku profilaktyki udaru mózgu
  • Glukoza: paliwo i trucizna
  • Zdrowy tryb życia – osiąganie celów
  • Sprawdź czy Masza prawidłową masę ciała

Wkłady odbędą się zdalnie z wykorzystaniem platformy Click Meeting.

Pierwszy wykład: będzie dotyczył mechanizmów biologicznych leżących u podstaw udaru mózgu. Zostaną także omówione czynniki ryzyka, czyli choroby lub elementy stylu życia, które wpływają na prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Ze szkolenia będzie można dowiedzieć się w jaki sposób można unikną udaru mózgu.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu.
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki, mogą być wbudowane w laptopa.

 

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący:  dr Krzysztof Banaszkiewicz – specjalista neurolog, doktor nauk medycznych, lekarz z ponad 15-letnim stażem zawodowym. Jest zastępcą ordynatora Oddziału Neurologii, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i dydaktycznej, prowadzi badania naukowe nad nowymi terapiami w chorobach układu nerwowego.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.