Lasy zajmują prawie 30% powierzchni Polski i stanowią bogactwo roślin zarówno małych jak i dużych. Najwyższe piętro lasu zajmują drzewa liściaste i szpilkowe tracące liście oraz te wiecznie zielone. W niższych partiach lasu znajdują się m.in. piękne kwiaty, zioła, poziomki, jagody, pachnące grzyby.

W trakcie wykładu zostanie przedstawionych i omówionych około 40 gatunków roślin i drzew występujących w polskich lasach.

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki, mogą być wbudowane w laptopa,
  3. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom,
  4. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w okresie pandemii).

Termin: 26 maja 2021 r. (środa)
Godzina: 12.00–13.00
Zapisy:
 Formularz zgłoszeniowy

Prowadząca: Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Zapraszamy!