Zapraszamy do udziału w interaktywnym szkoleniu komputerowym online „Internetowy autoportret”.

Szkolenie, składające się z dwóch spotkań ma na celu zapoznanie uczestników z elementami tworzącymi “autoportret” w internecie oraz wyjaśnienie, na co i dlaczego należy zwracać uwagę przy zamieszczaniu tekstów i zdjęć na swoich profilach i stronach internetowych. Przedstawione zostaną składowe własnego obrazu w internecie (ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych) oraz szanse i zagrożenia związane z kreowaniem wizerunku w sieci.

Szkolenie odbędzie się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  • dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  • kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa),
  • ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.

Terminy: 5 i 12 maja 2021 r. (środy), godz.: 10.00–11.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadząca: Joanna Popławska - pracownik WBP w Krakowie, absolwentka stosunków międzynarodowych UP, doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Nauki o Polityce. Interesuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne, prowadzi szkolenia komputerowe dla seniorów. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, czytać książki i szydełkować.

Warsztaty są organizowane w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pt. „Cyfrowi Wędrowcy

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.