Zapraszamy do udziału w wykładzie online: Rośliny chronione w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Świat roślin” i dotyczyć będzie podstaw prawnych ochrony przyrody w Polsce oraz poszczególnych grup roślin chronionych. Zostaną przedstawione chronione rośliny wiosenne, leśne, łąkowe i wodne.

Wiele gatunków, które są uprawiane w przydomowych ogródkach, na stanowiskach naturalnych podlega ochronie. Można je tam podziwiać i fotografować, ale nie wolno ich przenosić z miejsca, gdzie rosną, zrywać kwiatów czy pozyskiwać surowiec zielarski. Oprócz kwiatów znanych wszystkim pokazane zostaną też rzadkie i trudne do zobaczenia w naturze ostnice, storczyki, zarazy czy goryczki.

Dużą grupę roślin chronionych stanowią mchy, w tym torfowce. 

Spotkanie odbędzie się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Termin: 7 kwietnia 2021 r. (środa)
Godzina: 12.00–13.00
Zapisy:
 Formularz zgłoszeniowy
Prowadząca:
 Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Obowiązują warunki uczestnictwa określone przy organizacji takich przedsięwzięć i podane we wcześniejszych zapowiedziach. 

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.