Zapraszamy do udziału w wykładzie online: Rośliny łąk (część 2).

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Świat roślin” i dotyczyć będzie roślin wilgotnych łąk selernicowych (fiołkowo-selernicowej). Są to rzadko spotykane łąki dolin rzecznych, okresowo zalewane, co kształtuje ich unikalną szatę roślinną. Dzięki rosnącym na nich roślinom łąka jest ostoją niespotykanych i chronionych gatunków motyli i ptaków.

W czasie spotkania zostaną zaprezentowane rośliny charakterystyczne dla tych łąk, także rzadkie i zagrożone wyginięciem. Poznamy położenie łąk selernicowych i warunki naturalne, które je kształtują. Porozmawiamy również o ich wartości ekologicznej i ochronie tych cennych siedlisk.

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Termin: 4 lutego 2021 r. (czwartek), godz.: 12.00–13.00

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  2. Słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa),
  3. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.

Prowadząca: Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.