Rozpoczynamy nowy cykl wykładów online pt. „Świat roślin”.

Pierwszy z tego cyklu to „Rośliny łąk”. Tematem będą rodzaje łąk występujących w Polsce, szczególnie łąki rajgrasowe i charakterystyczne dla nich rośliny. Porozmawiamy o wartości ekologicznej łąk, ochronie tych cennych siedlisk i zamieszkujących ją owadach i zwierzętach. Spotkanie zakończy garść informacji o łąkach kwietnych: ekologicznym i jakże estetycznym sposobie na zagospodarowanie miejskich przestrzeni zielonych.

Termin: 14 stycznia 2021 r., godz. 12.00-13.00

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Spotkania odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:
1. dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
2. kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki; (mogą być wbudowane w laptopa),
3. ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.

Prowadząca: Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.