Sekcja Plastyczna S@S zaprasza do udziału w czterech bezpłatnych spotkaniach (po 1,5 godziny każde) zawierających elementy arteterapii, podczas których zostaną przedstawione i wykorzystane różne techniki rękodzielnicze, umożliwiające samodzielne tworzenie prac artystycznych.

Podczas zajęć uczymy się m.in. sztuki origami, wykorzystujemy zdobyte umiejętności przy ozdabianiu świątecznych stołów czy tworzeniu okolicznościowych kartek. Warsztaty będą poszerzone o rozmowy na temat wpływu sztuki na nasze postrzeganie świata i nasz stosunek do otaczającej rzeczywistości.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Rajska 1, sala 232 (II piętro)
Terminy: 16, 23, 30 marca, 6 kwietnia 2020 roku (poniedziałki); godzina: 11.00 – 12.30

Prowadzenie: Marta Sołdyńska (wolontariuszka WBP w Krakowie)

Zgłoszenia: LISTA REZERWOWA>>>

 

PROGRAM

Każde zajęcia to osobny temat. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie materiałów do zajęć (wyszczególnione przy każdym temacie)

I.    Data: 16.03.2020
Stwórz własny kolażowy autoportret. Kolaż- sztuka łączenia odmienności  (różności)

Zajęcia mają na celu pobudzić wyobraźnię, spojrzeć na przedmioty codziennego użytku w odmienny sposób.

Potrzebne materiały: stare gazety (najlepiej kolorowe), skrawki materiałów z wzorami, koronki, mocny klej, kilka stron z bloku technicznego, kolorowe piórka, kolorowe tasiemki

II.    Data: 23.03.2020
Kolorowanie to także tworzenie

Celem zajęć jest własna interpretacja znanych dzieł sztuki, „przekolorowanie” kanonów malarskich, a także odkrycie uspokajającego i relaksującego działania kolorowania.

Potrzebne materiały: kredki, mazaki, farby, cienkie pędzelki, albumy z fotografiami oryginałów, temperówka, gumka.

III.    Data: 30.03.2020
Tworzenie kartek okolicznościowych/ świątecznych

Tworzenie kartek lub zaproszeń okolicznościowych z elementami przestrzennymi i z wykorzystywaniem różnych elementów (składanie origami, naklejanie różnych elementów, tworzenie kompozycji).

Potrzebne materiały: sztywny papier ( mogą być kolorowe kartki), klej, mazaki, koronki, korowa mulina, bibuła, inne elementy do ozdabiania.

IV.    Data: 6.04.2020
Malowanie na drewnie.
Ozdobne układanie serwetek.

Jak w ładny i oryginalny sposób składać serwetki, a także malować na drewnianych łyżkach motywy np. ludowe, współczesne.

Potrzebne materiały: kolorowe mazaki, czarny cienki marker, farby, pędzelek, serwetki papierowe (białe lub kolorowe).

 

Informacja: 12 37 52 238

Osoby biorące udział w warsztatach powinny posiadać ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników (parter, pok. nr 6) i Artetece WBP w Krakowie. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.