Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do udziału w całodziennej wycieczce edukacyjnej do INTERAKTYWNEGO CENTRUM PSZCZELARSTWA APILANDIA w Kleczy Dolnej i Muzeum JANA PAWŁA II w Wadowicach.

APILANDIA to jedyne miejsce w Polsce przedstawiające historię pszczelarstwa w sposób interaktywny, łączące tradycję z innowacyjnością. 

Dom Rodzinny Jana Pawła II to nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.

 

Termin:  23 kwietnia 2020r. (czwartek)
Wyjazd: godz.7.20. Powrót: ok. godz.18.30 (Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1)

Koszt: 42 zł/osoba (bilet wstępu, przewodnik i warsztaty w Apilandii oraz zwiedzanie Domu Jana Pawła II w Wadowicach z przewodnikiem); transport bezpłatny (sfinansowany ze środków WBP w Krakowie)

Ilość miejsc ograniczona! ZAPISY wyłącznie poprzez  LISTA REZERWOWA>>>

PROGRAM:

1) APILANDIA (godz.9.00 - 12.00)

  • krótka prezentacja (poznania tajników życia pszczół i pracy pszczelarza),
  • zwiedzanie Centrum z przewodnikiem (możliwość wcielenia się w rolę pszczelarza smile),
  • udział w miodowych warsztatach pielęgnacyjnych „miód w kosmetykach" z możliwością wykonania indywidualnych zabiegów kosmetykami Honey Therapy w ramach tzw. MINI SPA.

Na terenie Centrum znajduje się sklep i kawiarnia. Istnieje mozliwość degustacji słodkich wypieków, wypicia kawy oraz zakupu wyrobów, gadżetów, książek związanych z pszczelarstwem.

2) Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach (godz.13.30 - 14.45) - zwiedzanie z przewodnikiem

3) czas wolny: obiad (?) w Wadowicach lub w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Pierwszeństwo mają uczestnicy warsztatów "Moje, twoje, nasze dziedzictwo..." oraz członkowie Sekcji Tematycznych "Szkoły @ktywnego Seniora".