Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do udziału w wycieczce edukacyjnej z przewodnikiem do MUZEUM FARMACJI Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Floriańska 25, Kraków).

Muzeum zostało założone w 1946 roku. Jest jednym z nielicznych muzeów tego typu na świecie.

Wycieczka powinna być interesująca szczególnie dla Pań w przededniu Dnia Kobiet, ponieważ w Muzeum jest ekspozycja leczniczych nalewek i ziół wpływających nie tylko na zdrowie, ale też na urodę  :)

 

Stała ekspozycja Muzeum Farmacji jest rozmieszczona na pięciu kondygnacjach (od piwnic do strychu) w zabytkowej XV wiecznej kamienicy.
Zgromadzone eksponaty obrazują historię aptekarstwa od wieków średnich po czasy współczesne. Są wśród nich naczynia apteczne, w tym okazały zbiór majoliki z różnych europejskich manufaktur, moździerze różnych wielkości i kształtów, sprzęt laboratoryjny, surowce lecznicze, pamiątki po wybitnych farmaceutach, kolekcja filatelistyczna dotycząca historii farmacji.
Odtworzono także wnętrze XVIII-wiecznej apteki i inne pomieszczenia, takie jak laboratorium apteczne, piwnica z beczkami i butelkami na wina lecznicze oraz . Są tu także meble pochodzące z dawnych aptek klasztornych. Jedna z sal poświęcona jest Ignacemu Łukasiewiczowi – farmaceucie, twórcy przemysłu naftowego.

Obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ >>

Termin: 7 marca 2019 r. (czwartek), godzina 11.00 -13.00
Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji (ul. Floriańska 25, Kraków)

OPŁATY:
Koszt udziału: 12 zł/osoba (bilet + usługa przewodnicka)
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Pierwszeństwo mają członkowie Sekcji Krajoznawczej S@S

UWAGA: Zgłoszenia osób zapisujących się, a później bez usprawiedliwienia niebiorących udziału w wycieczce, będą przy kolejnych wyjściach pomijane.

INFORMACJA: Dział Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie, tel. 12 37 52 238