Zapraszamy na listopadowe szkolenie komputerowe z czytnika książek elektronicznych PocketBook.

PocketBook łączy w sobie mobilność komputera z tradycyjną książką. Oprócz możliwości przechowywania wielu plików tekstowych, pozwala na łączenie się z Internetem i korzystanie z wirtualnych bibliotek. Czytniki e-booków są dobrą opcją dla podróżujących miłośników książek.
Szkolenia będzie składało się z dwóch spotkań po półtorej godziny każde, na których kursanci nauczą się jak używać czytnika elektronicznej książki PocketBook oraz poznają bazę książek Legimi.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, I piętro, sala 155 (I piętro)

Terminy: (piątki) 16 i 23 listopada 2018 r.
Godzina:
9.00-10.30
Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzące: Justyna Nartowska, Beata Natkaniec (pracownicy WBP w Krakowie)

Dodatkowe szkolenia z obsługi czytnika książek elektronicznych będą prowadzone w ramach sekcji Szkoły @ktywnego Seniora przez dr Marię Jedlińską. Terminy zostaną uzgodnione z członkami poszczególnych sekcji.

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność powoduje skreślenie uczestnika z listy. Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie brały udziału w poprzednich edycjach szkolenia. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Szczegółowy plan szkolenia:*

Wprowadzenie:

  • Czym jest czytnik książki elektronicznej?
  • Czym są internetowe biblioteki?

Obsługa PocketBooka:

  • Otwieranie i zamykanie czytnika.
  • Wgrywanie książek elektronicznych (e-booków) na czytnik.
  • Ustawiania: powiększanie zwiększanie tekstu, prowadzenie notatek, korzystanie z lektora, podświetlanie ekranu, odtwarzanie muzyki w plikach mp3.
  • Połączenie z Internetem.
  • Korzystanie z bazy książek Legimi na czytniku.

 *Materiał do zrealizowania w zależności od tempa pracy grupy