RELACJA z wycieczki>>>

Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do udziału w lekcji muzealnej pt.  „Fotoreportaż - cechy charakterystyczne”, która odbędzie się w Muzeum Fotografii im. Walerego Rzewuskiego na Woli Justowskiej w Krakowie.
Muzeum gromadzi eksponaty z dziedziny fotografii, jej historii i techniki oraz sztuki fotograficznej. Jest ważnym ośrodkiem inspiracji oraz centrum dobrych praktyk.

Podczas spotkania zostanie omówiony fotoreportaż, jako gatunek fotografii, posiadający własną specyfikę, historię i mistrzów oraz przedstawione zostaną sposoby tworzenia informacji za pomocą  pojedynczych zdjęć lub zestawów. Przykłady zilustrują wpływ na odbiorcę obrazów i w czym są one lepsze od napisanego tekstu.

Pokazane zostaną znajdujące się w kolekcji Muzeum znakomite zdjęcia grupy polskich fotoreporterów z przełomu lat 70. i 80., między innymi Sławka  Biegańskiego, Anny Musiałówny, Macieja Osieckiego, Krzysztofa Paweli. Ich zdjęcia są nie tylko najlepszymi przykładami dziennikarstwa fotograficznego, ale również obrazem polskiej rzeczywistości w czasach schyłku PRL-u, stanu  wojennego i ruchów społecznych.
Wycieczka będzie wstępem do organizowanych w ramach S@S od grudnia br. warsztatów biograficznych (szczegóły w terminie późniejszym)

Termin: 8 listopada 2018 (czwartek), godzina 11.00 -12.30 (prowadząca: p. Marta Miskowiec)
Miejsce spotkania: przed kasą Muzeum Fotografii (Strzelnica - ul. Królowej Jadwigi 220, 30-216 Kraków)
Dojazd we własnym zakresie

OPŁATY:
Koszt warsztatów:  75 zł dla całej grupy (koszt jednostkowy uzależniony od ilości osób). Grupa może liczyć od 10 do 25 osób, więc cena/osoba waha się  od 3 zł do maks. 8 zł.

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zwiedzania wystaw Muzeum Fotografii. Bilety wstępu określa cennik>>>. Emerytom, za okazaniem legitymacji, przysługuje bilet ulgowy, a dla posiadaczy Karty Krakowskiej, kolejne 20% zniżki.


INFORMACJA: Dział Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie, tel. 12 37 52 238