Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce ( założony został w 1783 r). Na powierzchni prawie 10 ha zgromadzone zostały tysiące okazów roślin, krzewów i drzew.


Od ponad dwustu lat Ogród odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata. Został wpisany do rejestru zabytków, jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury.

Opis Ogrodu Botanicznego - opracowany przez panie Barbarę Szałatę i Janinę Zawadowską z Sekcji Krajoznawczej S@S pt. „Piękno Ogrodu Botanicznego” - został zamieszczony w publikacji Szkoły @ktywnego Seniora pt. „Małopolska w naszej pamięci i fotografii” (2011; ISBN 978-83-60100-33-2). Publikacja jest dostępna w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym WBP w Krakowie.

Termin: 4 października 2018 (czwartek), godzina 10.00 -12.00 (wejście z przewodnikiem)
Miejsce spotkania: przed kasą Ogrodu Botanicznego; ul. Kopernika 27, Kraków
Dojazd we własnym zakresie

OPŁATY:
Koszt wejścia od uczestnika 10 zł (w cenie jest zawarta opłata przewodnicka)

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ>>>
(Udział będzie potwierdzany e-mailowo)

PRZYDATNE INFORMACJE
Dojazd samochodem:
Ogród Botaniczny UJ nie dysponuje własnym parkingiem. Płatne parkowanie przy ulicy Kopernika (niestety, trudno jest znaleźć wolne miejsce).

Dojazd komunikacją miejską:
Przystanki: tramwaje - Rondo Mogilskie, autobusy - przystanek Lubicz. Dojazd do Ogrodu Botanicznego z dowolnego miejsca w Krakowie można sprawdzić tutaj.

INFORMACJA: Dział Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie, tel. 12 37 52 238