PocketBook jest czytnikiem (e-book), który łączy w sobie mobilność komputera z tradycyjną książką. Oprócz możliwości przechowywania wielu plików tekstowych, pozwala na łączenie się z Internetem i korzystanie z wirtualnych bibliotek. Czytniki e-booków są dobrą opcją dla podróżujących miłośników książek.

Szkolenia to dwa spotkania (po półtorej godziny każde), na których kursanci nauczą się jak używać czytnika elektronicznej książki PocketBook oraz poznają bazę książek Legimi.

Terminy: 5, 12 października 2018 r. (piątki), godzina: 9.00-10.30

Miejsce: Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, I piętro, sala 155 (I piętro)

Prowadząca: Justyna Nartowska, Beata Natkaniec (pracownicy WBP w Krakowie)

Dodatkowe szkolenia będą prowadzone dla członków Sekcji "Szkoły @ktywnego Seniora". Terminy zostaną uzgodnione z członkami Sekcji (prowadzenie: dr Maria Jedlińska, koordynator S@S).

Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność powoduje skreślenie uczestnika z listy. Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie brały udziału w poprzednich edycjach szkolenia. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Osoby biorące udział w szkoleniu powinny posiadać:
1.    podstawową znajomość obsługi komputera i Internetu,
2.    ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i w Artetece WBP w Krakowie,
3.    konto pocztowe, na które potrafią się zalogować,
4.    wiek 50+.

Szczegółowy plan szkolenia:*
Wprowadzenie:
•    Czym jest czytnik książki elektronicznej?
•    Czym są internetowe biblioteki?
Obsługa PocketBooka:
•    Otwieranie i zamykanie czytnika.
•    Wgrywanie książek elektronicznych (e-booków) na czytnik.
•    Ustawiania: powiększanie zwiększanie tekstu, prowadzenie notatek, korzystanie z lektora, podświetlanie ekranu, odtwarzanie muzyki w plikach mp3.
•    Połączenie z Internetem.
•    Korzystanie z bazy książek Legimi na czytniku.

 *Materiał do zrealizowania w zależności od tempa pracy grupy