BRAK MIEJSC!

Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ogród stanowi oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są:
- urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki,
- ekspozycja geologiczna „Geo-gródek”,
- ekspozycja sensoryczna „Zapachowo”,
- zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”

Można interesująco spędzić czas z rodziną czy znajomymi.Idea stworzenia w Krakowie sensorycznego parku edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki, pojawiła się w środowisku animatorów kultury i ekologów w latach 90 - tych. Inspiracją dla realizatorów było, działające od 1996 r., Pole Doświadczeń Zmysłowych w Norymberdze..
Modele zostały zaprojektowane i wykonane przez zespół krakowskich ekspertów reprezentujących różne dziedziny wiedzy, jak architektura, fizyka czy dydaktyka. W tworzenie Ogrodu był również zaangażowany Krakowski Zarząd Komunalny – obecnie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Stowarzyszenie „U Siemachy”.

W Ogrodzie znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.

Ponieważ wszystkie urządzenia znajdują na świeżym powietrzu, w razie deszczu wycieczka zostanie odwołana!

Termin: 13 września 2018, godzina 11.10 (wejście z przewodnikiem)
Miejsce spotkania: przed kasą Ogrodu; Aleja Pokoju 68, Kraków 31-580 (po przeciwnej stronie M1)
Dojazd we własnym zakresie

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ>>>

OPŁATY:

nasza grupa korzysta z tzw. ulgi dyrektorskiej. Koszt wejścia od uczestnika za symboliczną złotówkę! W tym jest opłata przewodnicka!

PRZYDATNE INFORMACJE

Ogród Doświadczeń mieści się na terenie Parku Lotników Polskich, obok hali widowiskowo – sportowej Kraków Arena, naprzeciw Centrum Handlowego M1, przy Alei Pokoju 68.
Jedyne wejście do Ogrodu Doświadczeń znajduje się od strony Alei Pokoju.


DOJAZD

Dojazd samochodem:
bezpłatne parkowanie na parkingu Centrum Handlowego M1, po drugiej stronie wejścia do Ogrodu.
Parkowanie bezpośrednio przed Ogrodem może się wiązać z otrzymaniem mandatu.

Dojazd komunikacją miejską:
zmiana z powodu remontów ulic: liniami tramwajowymi nr 1, 14 albo 22 do przystanku M1 Aleja Pokoju, następnie przejść przez ulicę w stronę Parku Lotników i kierować się w prawo ok 30 m

INFORMACJA: Dział Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie, tel. 12 37 52 238