Zapraszamy na wideokonferencję pt. „Alzheimer w rodzinie – jak diagnozować zagrożenie, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom", której organizatorem jest Rzecznik Praw Obywatelskich, Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Związek Powiatów Polskich.
Konferencja odbędzie się w Warszawie (ul. Długa 23/25), natomiast jej transmisja internetowa będzie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska.1, sala 247).

Termin:  27 września 2018 (czwartek) w godzinach 10.00-14.00 

UWAGA: zmiana sali!
Sala 247

W roku ubiegłym tematem konferencji były potrzeby osób chorujących i ich opiekunów oraz dobre praktyki wspierania rodzin. (link do relacji z konferencji TUTAJ>>>)

W tym roku tematem spotkania będzie potrzeba prowadzenia badań przesiewowych, wczesna diagnoza oraz jakie są metody jej przeprowadzenia. Przedstawione zostaną zasady komunikowania się z osobami dotkniętymi chorobami otępiennymi oraz metody wsparcia dla rodzin.
Prelegentami będą przedstawiciele władz, instytucji publicznych, liderzy organizacji społecznych, opiekunowie osób żyjących z chorobą Alzheimera, osoby chorujące, terapeuci.

Konferencja ma charakter otwarty (można wejść i opuścić spotkanie w dowolnym momencie).

Udział jest bezpłatny!

PROGRAM znajduje się na stronie TUTAJ>>>

Liczymy na Państwa obecność w Bibliotece na Rajskiej. Stwórzmy jak największą grupę osób świadomych zarówno problemów związanych z tą coraz częściej występującą chorobą, jak i poznaniem metod pracy i działania oraz „dobrych praktyk” w opiece i profilaktyce.