16 stycznia 2018 roku (wtorek), godz.16.30 odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie koncert kolęd i pastorałek.

Zespół poetycko-muzyczny Szkoły @ktywnego Seniora przygotował oryginalny program i - podobnie jak w poprzednich latach - do wspólnego śpiewania zaprosił Wolontariuszy EVS z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch prowadzących szkolenia językowe dla seniorów. Będzie świątecznie, wielokulturowo i międzypokoleniowo.

Spotkanie będzie okazją do inauguracji kolejnych 10 lat działań partnerskiego programu "Szkoła @ktywnego Seniora-S@S" :)Poprzez wspólny śpiew dawnych i nowych kolęd oraz znanych i mniej znanych pastorałek, wczuwając się w rolę kolędników, weźmy aktywny udział w tym spotkaniu. Nasi zagraniczni Goście będą mieli szansę poznania polskiej tradycji i kultury oraz znaczenia tego okresu dla naszych rodzin i lokalnych społeczności.

Stwórzmy niepowtarzalną atmosferę tego spotkania!
Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Wystąpią:
Zespół S@S: Halina Bednarska, Urszula Grabka, Elżbieta Hytroś, Marta Naprawska, Małgorzata Paluch (gitara)
Wolontariusze: Ana Isabel Martinez Garzón (Hiszpania), Sofia Westholt (Niemcy), Florian Mathe (Francja), Francesco Benedetto (Włochy)