W ramach współpracy z Instytutem Socjologii UJ, na prośbę Organizatorów projektu przekazujemy informację o ciekawej międzynarodowej inicjatywie:

Instytut Socjologii Wolnego Uniwersytetu w Berlinie (Niemcy),
Uniwersytet Nauk Stosowanych w Ludwigsburgu (Niemcy),
Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Polska),
Uniwersytet w Karlstad (Szwecja)
zapraszają osoby powyżej 50 roku życia do udziału w porównawczych badaniach prowadzonych w Niemczech, Polsce i Szwecji w ramach projektu „Kształtowanie dojrzałego przedsiębiorcy: przedsiębiorczość w starszym wieku w Niemczech i Polsce z perspektywy biegu życia”.



Zaproszenie jest kierowane do osób, które założyły działalność gospodarczą lub firmę i chciałyby się podzielić swoimi doświadczeniami. Głównym celem projektu jest zdiagnozowanie sytuacji polskich przedsiębiorców w wieku 50+, a także określenie tendencji rozwoju tego obszaru działań w kontekście wsparcia ze strony instytucji rządowych, samorządowych, organizacji non-profit, a także międzynarodowych.

Projekt bada proces zakładania własnego przedsiębiorstwa w starszym wieku w odniesieniu do wcześniejszej ścieżki kariery w celu określenia, jak doświadczenie życiowe determinuje przejście na samo zatrudnienie (dojrzała przedsiębiorczość z perspektywy biegu życia).

Różnorodne doświadczenie życiowe i akumulacja społecznego, ludzkiego i często również ekonomicznego kapitału, które są decydujące przy zakładaniu własnego biznesu w starszym wieku, są tym, co odróżnia dojrzałych od młodych przedsiębiorców.
Ponadto, projekt zwraca uwagę także na rolę ekspertów (z instytucji państwowych, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego), jako tych aktorów, którzy mają wpływ nie tylko na tworzenie polityki regulującej dojrzałe przedsiębiorstwa, ale także na to, jak dojrzali przedsiębiorcy są postrzegani i przedstawiani.

Szczegółowe informacje o Projekcie: 
dr Justyna Stypińska (Tel. 48 510 255 299; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniach!