RELACJA I ZDJĘCIA>>>

Podczas ostatniej wycieczki do Salezjanów, z powodów czasowych i pogodowych przełożony został termin zwiedzania Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie.

12 lipca br. Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do wspólnego zwiedzania Parku z przewodnikiem. Dzieci, wnuki mile widziane :)


WIOSKI ŚWIATA to teren przeznaczony do wielokulturowej edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Znajdują się na nim tradycyjne zabudowania z rożnych kontynentów.  W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Wszystko to tworzy oryginalny i egzotyczny klimat, a jednocześnie pozwala zwrócić uwagę na ubóstwo, w jakim żyją dziś mieszkańcy różnych miejsc na świecie.

Termin: 12 lipca 2018 (czwartek)
Miejsce spotkania: przy wejściu do Wiosek (ul.Tyniecka 39, Kraków 30–323) o godzinie 11.20

Mapa>>>
Dojazd we własnym zakresie (możliwość bezpłatnego zaparkowania samochodu)

Obowiązuje bilet wstępu z opłatą przewodnicką: 12zł/os.

UWAGA: zapisy poprzez FORMULARZ>>>
Potwierdzenie udziału będzie przesłane drogą e-mailową na podany w formularzu adres.

Osoby, które się zapiszą i bez usprawiedliwienia nie wezmą udziału w wycieczce, będą skreślane z list podczas kolejnych wycieczek i spotkań.

W przypadku deszczu wycieczka zostaje odwołana!

Zapraszamy!