RELACJA I ZDJĘCIA Z WYCIECZKI>>>

Sekcja Krajoznawcza "Szkoły @ktywnego Seniora-S@S" zaprasza do wspólnego zwiedzania ogrodu biblijnego zwanego Ogrodem Bożym oraz Wiosek Świata (Park Edukacji Globalnej) w Krakowie.

 

 I. Ogród biblijny na Łosiówce w Krakowie pod nazwą „Ogród Boga powstał z końcem 2013 r. w okolicy salezjańskiego kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie, w dzielnicy Dębniki, na terenie zwanym Łosiówką.
Składa się z czterech części:
1.Ogród Wiary-Nadziei-Miłości
2.Ogród Paschalny
3.Ogród Kościoła
4.Ogród Miłosierdzia

Jako jeden z czterech ogrodów biblijnych w Polsce (obok Proszowic, Myczkowiec i Muszyny), znalazł się w amerykańskim, renomowanym spisie biblijnych ogrodów na świecie - Materializing the Bible
Od 2017 r. Ogród bierze udział w Małopolskim Festiwalu Święta Ogrodów. Spacer po takim ogrodzie będącym miejscem pełnym spokoju i modlitwy stwarza możliwość  do przemyśleń i kontemplacji.

II. Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej

W pobliżu Ogrodu znajduje się teren przeznaczony do wielokulturowej edukacji dzieci, młodzieży, dorosłych. Tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo, to składowe zabudowań charakterystycznych dla wszystkich kontynentów.
W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata. Wszystko to tworzy oryginalny i egzotyczny klimat, a jednocześnie pozwala zwrócić uwagę na ubóstwo, w jakim żyją dziś mieszkańcy różnych miejsc na świecie.

 

Termin: 28 czerwca 2018,
Miejsce spotkania: przed wejściem do Kościoła Rektoralnego Salezjanów pw. MB Wspomożenia Wiernych (ul.Tyniecka 39, Kraków 30–323)
Dojazd we własnym zakresie

 UWAGA: Obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ>>>

Opłaty:
- Ogród Boży oraz - w miarę możliwości organizacyjnych - zwiedzanie zabytkowego seminarium Salezjanów (przewodnik ks.dr Robert Bieleń sdb). Wstęp bezpłatny (możliwy wolny datek na rozwój ogrodu)
- „Wioski Świata”: obowiązuje bilet wstępu w cenie 10zł (zwiedzanie bez przewodnika). W każdej Chatce znajduje się informacja dotycząca danego miejsca. Można też korzystać z  audio przewodników.

 
INFORMACJA: Dział Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie, tel. 12 37 52 238